Darba laiks
Aizvērt x
I/C OLIMPIA
Katru dienu
10:00-21:00
RIMI
Katru dienu
9:00-22:00
GYM!
Katru dienu
00:00-24:00
Čili Pizza
Katru dienu
10:00 – 22:00
Narvesen
Darba dienas
09:00 – 21:00
SVĒTDIENĀS
10:00 – 21:00
Vynoteka
Katru dienu
09:00 – 22:00
Benu aptieka
Katru dienu
09:00 – 21:00
Lauku Ferma
Katru dienu
09:00 – 21:00
Atslēgu serviss Valter Plus
Darba dienas
10:00 – 20:00
Brīvdienas
10:00 – 19:00
Clean Control
Darba dienas
10:00 – 20:00
Brīvdienas
10:00 – 19:00
Šūšanas darbnīca
Darba dienas
10:00 – 20:00
Brīvdienas
10:00 – 19:00
Washline
Katru dienu
09:00 – 20:00
Aizvērt x

DARBA DIENĀS no plkst. 00.00 līdz plkst. 24.00:

Trīs stundas bez maksas;

Pēc bezmaksas laika beigām - 2,00 EUR/h.

 

BRĪVDIENĀS no plkst. 08.00 līdz plkst. 22.00:

Visas dienas garumā bez maksas.

No plkst. 22.00 līdz plkst. 08.00:

Trīs stundas bez maksas;

Pēc bezmaksas laika beigām 2,00 EUR/h.

 

Par 24 h no iebraukšanas brīža: 10,00 EUR

Stāvvietā pieejami arī 4 elektro uzlādes punkti automašīnām.

I/c “Olimpia” ilgtspējas risinājumos investē 1,8 miljonus eiro un uz ēkas jumta uzstāda jaudīgu saules paneļu parku
I/c “Olimpia” ilgtspējas risinājumos investē 1,8 miljonus eiro un uz ēkas jumta uzstāda jaudīgu saules paneļu parku
I/c “Olimpia” ilgtspējas risinājumos investē 1,8 miljonus eiro un uz ēkas jumta uzstāda jaudīgu saules paneļu parku
I/c “Olimpia” ilgtspējas risinājumos investē 1,8 miljonus eiro un uz ēkas jumta uzstāda jaudīgu saules paneļu parku

I/c “Olimpia” ilgtspējas risinājumos investē 1,8 miljonus eiro un uz ēkas jumta uzstāda jaudīgu saules paneļu parku

21.08.2023.

No 2020. gada Iepirkšanās centra “Olimpia” īpašnieks ir privāta ieguldījumu sabiedrība “Grinvest”. Centra modernizācijas darbiem, ilgtspējas stratēģisko mērķu īstenošanai un saistību refinansēšanai “Olimpia” īpašnieks sadarbībā ar Swedbank piesaistīja 17,5 miljonu eiro finansējumu. 8 miljoni eiro atvēlēti centra renovācijai, no kuriem 1,8 miljoni eiro novirzīti, lai ieviestu energoefektīvus ēkas apsaimniekošanas risinājumus, tajā skaitā saules elektrostacijas izbūvi, LED apgaismojuma ieviešanu, elektroauto uzlādes punktu uzstādīšanu un jumta rekonstrukciju.

 

Tirdzniecības centra atrašanās vieta blakus vienai no lielākajām Rīgas maģistrālajām ielām un Rīgas Tehniskās Universitātes studentu pilsētiņa kaimiņos padara šo ēku kompleksu par izdevīgu investīciju. Atzinīgi vērtējam uzņēmuma vadības iesaisti un gatavību ieviest ilgtspējīgus risinājumus, tajā skaitā liela saules paneļu parka izveidē uz ēkas jumta, kas mazina enerģētisko atkarību un rada papildus vērtību īpašumam, kā arī piesaistot jaunus nomniekus, kuriem ilgtspēja ir būtiska izvēles sastāvdaļa. Redzam, ka ilgtspējīga uzņēmējdarbība nav vairs nākotne, bet tagadne, kur ikvienam uzņēmējam jāmeklē iespējas, kā ietaupīt resursus un attīstīt savu uzņēmējdarbību. Tas paver arī plašākas un izdevīgākas finansējuma iespējas, kas izriet nevis no formālas atbilstības ilgtspējas kritērijiem, bet no mūsu pārliecības, ka konkurencē uzvarēs ilgtspējīgie,” stāsta Jevgenijs Ivanovs, Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītājs.

 

Uz tirdzniecības centra jumta izvietots 4059 kvadrātmetru saules paneļu parks

I/c “Olimpia” ilgtspējas stratēģijas pamatā ir vairākas aktivitātes, kuras centrs jau ieviesis vai plāno īstenot tuvākajā laikā. Viens no lielākajiem projektiem ir pāreja uz atjaunojamu enerģijas ieguves avotu, kā rezultātā, sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu “AJ Power” un SIA "DEVRE LV", i/c “Olimpia” ir Latvijā lielākais, uz tirdzniecības centra jumta izvietotais, saules paneļu parks. Plānots, ka tas ik gadu saražos līdz pat 696 230 kWh zaļās elektroenerģijas.

 

Saules paneļu parka izstrādē un plānošanā uz iepirkšanās centra jumta tika ņemti vērā vairāki faktori. Pirmkārt, tika izvērtēts i/c “Olimpia” elektroenerģijas patēriņš kontekstā ar plānoto saules paneļu sistēmu, lai iegūtu maksimālo atdevi, kā arī atrasts optimālākais risinājums, kas nodrošina saražotās elektroenerģijas maksimālo pašpatēriņu līdz pat 97%. Otrkārt, tika izvērtēti tehniskie aspekti, kā saules paneļu izvietojums uz jumta un saules elektrostacijas pieslēguma iespējas. Treškārt, apzinātas i/c “Olimpia” nākotnes attīstības ieceres un to ietekme uz esošo saules paneļu sistēmu.

 

Attīstot saules enerģijas projektus, piemērotākais risinājums ne vienmēr slēpjas kvantitātē, bet galvenokārt – kvalitātē. Lai nonāktu pie klientam atbilstošākā risinājuma, sākotnēji veicām tehniski ekonomiskā pamatojuma izstrādi. Tas sevī ietvēra – ēkas energopatēriņa analīzi, tehnisko risinājumu izstrādi un izvērtēšanu, kā arī, saules paneļu sistēmas ražības modelēšanu (vairākos scenārijos) un projekta atdeves aprēķinus. Izstrādājot būvniecības projektu un nodrošinot nepieciešamās iekārtas, projekts tika sagatavots tālākai realizācijai, lai saskaņā ar iepriekš noteikto risinājumu, tiktu sasniegti vēlamie rezultāti,” komentē Enerģētikas uzņēmumu grupas “AJ Power” pārstāvis Edmunds Astičs.

 

Lielie iepirkšanās centri ir energoietilpīgas ēkas, patērējot ievērojamu elektroenerģijas daudzumu tieši dienas gaišajā laikā, tāpēc saules paneļu izvietošana ir atbilstošs risinājums, lai saražotu nepieciešamo elektroenerģiju pēc iespējas efektīvāk. Uz “Olimpia” jumta esošās saules paneļu sistēmas saražotā enerģija tiks izmantota, lai segtu iepirkšanās centra vajadzības un nodrošinātu arī ēkas tehnisko darbību. Turpmāk, izmantojot saules paneļu – zaļo elektroenerģiju, i/c “Olimpia” reducēs CO2 emisijas par 86,46 tonnām.

 

"Klimata pārmaiņas šobrīd ir liels drauds Eiropai un visai pasaulei, tāpēc arī savā darbībā izvēlamies sekot līdzi Zaļā kursa ieteikumiem. SIA "DEVRE LV" augsti novērtē i/c “Olimpia” iniciatīvu iestāties par ilgtspējīgiem risinājumiem, lai kopīgi mazinātu klimata pārmaiņu draudus. Esam lepni, ka mūsu uzņēmums ir daļa no šī projekta un varam palīdzēt uzņēmējiem tos īstenot. Realizētais projekts ir iespaidīgs, uz i/c “Olimpia” esam uzstādījuši saules paneļus ar kopējo jaudu 837 kW, tas šobrīd ir lielākais saules paneļu parks uz iepirkšanās centra jumta Latvijā. Sekojot jaunumiem saules enerģētikas jomā, tika izmantotas arī modernākās tehnoloģijas, kā Nīderlandes ražotāja ESDEC risinājums ar 20 gadu garantiju, kuri būtiski samazina slodzi uz jumta salīdzinājumā ar konkurentiem,” stāsta SIA “DEVRE LV” Valdes loceklis Deniss Vrevskis

 

“Olimpia” ar zaļajām iniciatīvām ietaupa gandrīz simts tonnas CO2

Lielākās investīcijas piesaistītas koplietošanas telpu remontam un restaurācijai abos iepirkšanās centra stāvos. Otrā stāva pārbūve iesākta jau 2021. gadā savukārt visa renovācija pabeigta 2023. gada pavasarī. Domājot par ilgtspējīgāko risinājumu, rekonstrukcijas procesā lielākais uzsvars likts uz esošo konstrukciju un iekārtu remontdarbiem, nevis to nomaiņu, piemēram, ieejas mezgla un fasādes konstrukcijas tika remontētas un pārkrāsotas, nevis mainītas uz jaunām.

 

Līdzās redzamiem uzlabojumiem ēkas telpās un fasādē, ievērojami optimizēta arī iepirkšanās centra “Olimpia” energoefektivitāte. Veiktie jumta remontdarbi, samazinājuši ēkas uzsilšanas faktoru, kā arī uz visiem jumta stikliem uzklāta plēve, kas reducē virsgaismu par 80% un samazina gaisa kondicionēšanas izmaksas vasaras karstajos mēnešos. Lai minimizētu elektroenerģijas patēriņu visās telpās, tajā skaitā arī autostāvvieta, ieviests LED apgaismojums, kura paredzētais primārās enerģijas samazinājums gadā sasniegtu 286,95 MWh, reducējot 12,51 tonnas CO2 emisiju. Domājot par cilvēka individuālo ietekmi uz vidi, pie centra ir iespēja šķirot atkritumus, ērti piebraukt un novietot savu velo, kā arī uzlādēt elektroauto.

 

Kā viens no pirmajiem iepirkšanās centriem Rīgā, mēs apzināmies savu ietekmi uz vidi, tāpēc energoefektivitātes aktivitātes, ko esam ieviesuši kopā ar iepirkšanās centra modernizācijas darbiem, ir īpaši svarīgs ieguldījums mūsu ilgtermiņa attīstībā. Plānojam, ka uzstādītais saules paneļu parks varētu segt 15% no i/c “Olimpia” kopējā elektroenerģijas patēriņa. Jau līdz šim esam aktīvi strādājuši pie tā, lai īstenotu vairākas ilgtspējas iniciatīvas, tāpēc arī pie centra renovācijas izvēlējāmies atjaunot esošās konstrukcijas, nevis būvēt jaunas, tas mums ļāva būtiski samazināt savu ekoloģisko pēdu. Arī turpmāk “Olimpia” mērķtiecīgi sekos līdzi savai ietekmei uz vidi un domās par papildus aktivitātēm, ko ieviest centra zaļināšanai, kā, piemēram bišu stropu novietnes uz ēkas jumta un ūdens brīvkrānu izvietošana Iepirkšanās centra teritorijā,” par ilgtspējas iniciatīvām centra darbībā stāsta Iepirkšanās centra “Olimpia” vadītāja, SIA Real Invest valdes locekle Liene Apine.

 

Īstermiņa autostāvvietas lietošanas gadījumā:
 

Darba dienās no plkst. 00:00 līdz plkst. 24:00

3 (trīs) stundas - bez maksas
pēc bezmaksas laika beigām = 2,00 EUR/H

Brīvdienās un izstāžu dienās no plkst. 08:00 līdz plkst. 22:00

visa diena (08:00 - 22:00) - bez maksas.
 

Brīvdienās no plkst. 22:00 līdz plkst. 08:00

3 (trīs) stundas - bez maksas
pēc bezmaksas laika beigām = 2,00 EUR/H

Par 24h no iebraukšanas brīža: 10:00 EUR.
Minimālā maksa: 2,00 EUR.
Apmaksas solis: 2,00 EUR.

 

Abonementu maksas:

Mēneša abonements 45,00 EUR.

Visi tarifi ietver noteikto Pievienotās Vērtības Nodokli (PVN).

Reģistrējies Olimpia jaunumiem

Informācija nosūtīta veiksmīgi!